DOMATORZY

blog na temat budowy domów szkieletowych
Ocieplanie domów szkieletowych

Ocieplanie domów szkieletowychOcieplanie domów szkieletowych to kwestia, która najczęściej poruszana jest przez sceptyków budownictwa drewnianego. No bo, jak te domy zachowują się zimą, skoro posiadają lekką konstrukcję oraz drewniane ściany? Czy będzie mi w zimę ciepło i nie będę cierpiał na wieczne przeciągi?

Okazuje się, że nic bardziej mylnego! Wystarczy zastosować odpowiednią technologię, aby nasz szkieletowy domek był ciepły i przytulny także zimą. Jak zatem to zrobić? Dom szkieletowy oparty jest na drewnianej konstrukcji, którą wypełniają płyty OSB. Następnie na płytę kładziemy warstwę specjalnej wełny mineralnej, która nie dość, że ociepla ściany, to gwarantuje jednocześnie dobry przepływ powietrza.

Następnie na warstwę wełny możemy położyć ocieplający styropian, który jeszcze bardziej ugruntuje izolację ścian. Na sam wierzch kładziemy z kolei cienką warstwę tynku lub tez obicia drewnianego (tzw. sidingu). Dzięki takiej konstrukcji nasze domy z elementów będą ciepłe nawet w największe zimowe mrozy i zapewnią pewny, ciepły kąt dla każdego z domowników.

Kim jesteśmy

Domatorzy to blog na temat budowy domów szkieletowych. Garść porad, artykułów oraz niekonwencjonalnych rozwiązań. Zachęcamy do lektury oraz współtworzenia serwisu.