DOMATORZY

blog na temat budowy domów szkieletowych
Dom szkieletowy

Domy szkieletoweDom szkieletowy to nowoczesny sposób budownictwa, charakteryzujący systemy ekologiczne, pasywne oraz drewniane. Całość projektu opiera się na drewnianym szkielecie, który stanowi podstawę całej konstrukcji.

Szkielet zostaje obudowany (zazwyczaj płytami OSB) oraz ocieplony. Dzięki temu domy szkieletowe są lekkie, łatwo i szybko się je buduje oraz w prosty sposób przemieszcza jego części składowe. Wiele osób zastanawia się nad tym w jaki sposób mieszkańcy czują się w tego typu domach podczas zimy. Okazuje się jednak, że przy odpowiednim ociepleniu są one tak samo ciepłe i przytulne jak domy murowane, a przy tym są znacznie zdrowsze (posiadają lepszą wentylację, latem dają przyjemny chłód).

Domy szkieletowe buduje się zazwyczaj na podstawie gotowych projektów. Przyspiesza to czas realizacji, redukuje koszty oraz zapewnia profesjonalny sposób wykonania. Oczywiście istnieje także możliwość budowy domu szkieletowego wedle własnego, autorskiego projektu. Jednakże także i w tym przypadku używane są gotowe elementy, co redukuje koszty budowy.

Kim jesteśmy

Domatorzy to blog na temat budowy domów szkieletowych. Garść porad, artykułów oraz niekonwencjonalnych rozwiązań. Zachęcamy do lektury oraz współtworzenia serwisu.